Dienstag, März 21, 2023
Startseite Doma MK

Doma MK

Nachrichten

Агатангел: Тиe штo гo пpoмeниja имeтo, нeмa никoгaш дa cпиjaт миpнo, нe e ce вo пapитe

Во вчерашната емисија на Инфомакс, „Неделен Брифинг”, Митрополит Агатангел изјави дека тие што...

ЗАЕДНИЧКА ВЛАДА ВМРО И СДСМ: За да се создаде национално и политичко заедништво е потребна љубов кон нацијата!

Кога нацијата се соочува со егзистенцијална закана, сосема е природно да се испрати порака за помирување, затоа...

БРАВО ДЕВОЈЧЕ: Седумгодишната Невена ја скрати косата и ќе ја донира за деца болни од рак!

Хуманоста нема граници.  Невена има 7 години е од Злетово. До пред некој ден...

Место вакцини, полициски час – граѓаните револтирани на Филипче

Откако долг период тврдеше дека состојбата е под контрола и дека нема потреба од нови мерки, министерот...

МЛАДИОТ МАКЕДОНСКИ ИСТОРИЧАР – ЈАНЕ КИРОВ: Ја одбрав историјата за да создадам генерации кои знаат кои се и од каде доаѓаат!

Новинарот и студент по Историја Јане Киров од Струмица е страствен љубител на...

Am beliebtesten