Барањето на дом за живеење знае да биде многу стресно во Швајцарија. Ќе се соочите со големи препреки и проблеми, ќе треба да пополнувате голем број на документи, но најтешкиот дел е да најдете слободен стан или куќа која се издава.

Доколку барате место за живеење блиско до Вашето работно место или пак во опуштена и средена околина каде ќе пронајдете мир и хармонија, Ви препорачуваме да стапите во контакт со Иљчо Китанов, агент за осигурување и финанскиски советник.

Телефон за контакт:
+41 78 818 55 55

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.domamk.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...