петок, февруари 3, 2023
Почетна МКД-Дијаспора

МКД-Дијаспора

Владиката Агатангел: „Левица“ е против црквата!

Митрополит Агатангел во „Неделен Брифинг“ ја искритикува партијата Левица затоа што тие први удриле по црквата и...

Агатангел: Тиe штo гo пpoмeниja имeтo, нeмa никoгaш дa cпиjaт миpнo, нe e ce вo пapитe

Во вчерашната емисија на Инфомакс, „Неделен Брифинг”, Митрополит Агатангел изјави дека тие што...

ЗАЕДНИЧКА ВЛАДА ВМРО И СДСМ: За да се создаде национално и политичко заедништво е потребна љубов кон нацијата!

Кога нацијата се соочува со егзистенцијална закана, сосема е природно да се испрати порака за помирување, затоа...

БРАВО ДЕВОЈЧЕ: Седумгодишната Невена ја скрати косата и ќе ја донира за деца болни од рак!

Хуманоста нема граници.  Невена има 7 години е од Злетово. До пред некој ден...

Место вакцини, полициски час – граѓаните револтирани на Филипче

Откако долг период тврдеше дека состојбата е под контрола и дека нема потреба од нови мерки, министерот...

Најпопуларни