Осигурување на домаќинството претставува една од најумните инвестиции во однос на заштитата и сигурноста на домот. Осигурувањето на станбени објекти и предмети во домаќинството е осигурување со кои е покриена штета од уништување, исчезнување или оштетување на осигурените предмети, а која ќе настане како последица на некоја од осигурените опасности – ризици.

Доколку имате било какви прашања како функционира и кој вид на домашно осигурување е најдобро за Вас контактирајте го нашиот агент за осигурување и финанскиски советник Иљчо Китанов.

Телефон за контакт:
+41 78 818 55 55

Е-Маил: info@kitanov.ch

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.domamk.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...