вторник, март 21, 2023
Почетна Blog Page 72

(ФОТО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ТРЕНЕРИ ЗА ИСХРАНА И ФИТНЕС, РАБОТИ ВО СТРУМИЦА ВО PULSE...

На наше огромно задоволство, интервју со Томе Даневски кој е еден од најдобрите тренери за исхрана и фитнес во Македонија! Во продолжение...

СТРУМИЧАНЕЦОТ СТЕФАН АНДОНОВ Е НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ НА АМБИЦИОЗНИОТ И СИЛЕН ПЕЛИСТЕР 2!

Покрај тоа што квалитетно го засили првиот тим, раководството на Еурофарм Пелистер со полна пареа работи и на создавање на база на...

СТРУМИЧКИ ЛОКАЛИ ПОЛНИ ВЕЧЕРВА: Баерн со ОСУМ ГОЛА ја понижи Барселона за полуфинале во...

Никој не очекуваше толку убедливо издание на Баерн Минхен во дуелот со Барселона (2-8) во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Германскиот првак...

Што би рекол Фројд за луѓето што објавуваат селфи фотки?

Факт е дека, овој феномен, со сигурност би му го привлекол вниманието на Сигмунд Фројд, творецот на психоанализата. BBC...

ДОБРИ ВЕСТИ ОД ШВАЈЦАРИЈА: БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СЕ НАМАЛУВА ОД ПЕТОКОТ!

Во Швајцарија во последните починаа уште 45 лица, соопшти Агенцијата за јавно здравје. Според Ројтерс, вкупниот број на починати...

Мбапе е позитивен на КОВИД-19

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен и на француската репрезентација, Килијан Мбапе е позитивен на корона вирус, потврдуваат повеќе француски извори.

5 стихови од Руми што ќе ви помогнат во најтешките моменти

Ретки се поетите кои со само неколку збора можат да ве натераат да се запознаете подобро и да ги надминете тешките моменти....

А КОЈ ДРУГ АКО НЕ ТОЈ? ФАНОВИТЕ НА ЏЕНОВА ГО ИЗБРАА ГОРАН ПАНДЕВ ЗА...

Горан Пандев уште еднаш докажа дека годините се само бројка за него, откако на 37 години одигра нова фантастична сезона и беше...

Берлин: Полицијата ги прекина демонстрациите на корона-негаторите

Протестот во Берлин против мерките за заштита од коронавирус едвај започна и веднаш излезе од контрола. Бидејќи демонстрантите не ги почитуваа корона-мерките,...

СЕМЕЈСТВОТО ОБАЛЕК ОД ПОЛСКА ЈА ПОСЕТИЈА СТРУМИЦА СО СВОЈОТ ТРАКТОР!

Необичен трактор, стар 55 години, на кој е прикачена камп приколка и од кој се виори полското знаме, во моментот го заобиколува...

Најпопуларни