петок, февруари 3, 2023
Почетна Blog Page 73

Германија ќе издвои четири милијарди евра за здравството

Германската Влада ќе издвои четири милијарди евра до 2026 година за зајакнување на здравствената заштита, што федералните држави ќе треба да ги...

Македонската фудбалска репрезентација со победа го почна новиот циклус во Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација ја совлада Ерменија со 2:1 попладнево во 1. коло од Ц-групата во Лигата на нации. Двата...

(ВИДЕО) Сузана интимно за љубовта, виното и романтиката!!

Денес е веројатно најубавиот празник во годината. Се празнува и љубовта и виното. Значи секој има за што да празнува. А ние...

Сензација во Монца – казна за Хамилтон, Ферари во аут, победата за Пјер Гасли!

Италијанското ГП во Монца не разочара според активностите на патеката, во која имаше излетувања, казни и сосема неочекувана победа на францускиот возач...

Неизвесно е дали дијаспората ќе гласа на претстојните избори

Гласање во дијаспората за предвремените парламентарни избори ќе може да се спроведе само доколку за тоа се пријават најмалку 6.700 наши гласачи.

КОЈ ДОБИ ПОВЕЌЕ ВО БЕЛАТА КУЌА според косовските медиуми (ФОТО)

Приштинските медиуми не останаа имуни на успехот на Србија во Вашингтон, каде е потпишан договор со кој Србија добива многу повеќе од...

Патриотски организации најавија протест против новата власт во Црна Гора

Додека Црна Гора бележи рекордни дневни бројки на инфекции со коронавирус, во Подгорица вечер ќе се одржи политички собир на приврзаници на...

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВА ВЛАДА – ЗОРАН ЗАЕВ Е НОВИОТ ПРЕМИЕР!

Со 62 гласа ЗА, 51 против и без воздржани, Собранието го изгласа новиот владин состав предложен од мандатарот Зоран Заев.

Најпопуларни